معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

فصل پاییز و زمستان فصل لباس های جدید و زیبای گرم و نرم است. تنوع لباس های زمستانی بسیاری زیاد است و بسیاری از افراد هم بخواطر لباس های زیبای زمستانی و متنوع پاییزه و زمستانی این فصل ها را بیشتر دوست دارند. پارچه زمستانی و پاییزه متنوع هستند. از جمله این پارچه ها می توان پارچه های بارانی، پلی ویسکون، مخمل کبریتی، موهر، خز، کشمیر(توییت)، چرم، سوییت، دورس، فوم، مخمل، تدی و شانل (بافت) را نام برد. در این مقاله می خواهیم سه پارچه پرطرفدار زیبا و خاص زمستانه دورس، تدی و کشمیر را معرفی کنیم. پارچه تدی یکی از بامزه ترین پارچه زمستانی می باشد. با این پارچه می توانید ایده های جذابی مانند دوخت انواع هودی، لباس های گرم خانگی، کت، شکت، شلوار، مانتو و پالتوهای زمستانی را اجرایی کنید. پارچه دورس با گرمایی که دارد برای دوخت انواع هودی، شلوار، گرمکن و شلوار و غیره به کار برده می شود. پارچه زمستانه کشمیر با طرح های خاص و زیبای چهارخونه ای که دارد، برای دوخت انواع کت و پالتوهای بلند و کوتاه زمستانی به کار برده می شود. لباس های تدی را بهتر است به خشک شویی بسپرید. همچنین این لباس ها را می توانید به تنهایی در ماشین لباس شویی قرار دهید تا به سایر لباس ها پرز ندهند. پارچه کشمیر را می توانید در ماشین لباس شویی بیندازید. دمای مناسب برای شست و شوی لباس های کشمیر 25 الی 40 درجه سانتیگراد می باشد. در شست و شوی لباس های دورس، کشمیر و تدی ببعی، اصلا از شوینده های حاوی سفید کننده استفاده نکنید؛ زیرا باعث بور شدن لباس شما می شوند. در ادامه سایر ویژگی های این پارچه های زمستانه زیبا را معرفی می کنیم.

پارچه زمستانی دورس و ویژگی های خاص آن

پارچه دورس یکی از انواع پارچه های تریکو به شمار می آید. این پارچه از الیاف پنبه تشکیل شده است. این پارچه زمستانه یک پارچه مقاوم و ضخیم برای دوخت لباس های پاییزه و زمستانی می باشد. یکی از کاربردهای ویژه پارچه دورس در دوخت انواع گرمکن های ورزشی می باشد. ضخامت مناسب پارچه دورس آن را برای دوخت انواع سویشرت و شلوار مناسب کرده است.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023 

نحوه ایستایی پارچه دورس

الیاف به کار رفته شده در داخل پارچه دوری موجب شده اند که این پارچه ایستایی لخت تا متوسط داشته باشد. برای مثال انواع پارچه دورس که از پارچه ویسکوز تهیه شده اند، دارای ایستایی لخت و نرمی هستند. پارچه های دورسی که از الیاف پلی استر تشکیل شده اند، دارای ایستایی متوسطی می باشند.

لطافت پارچه دورس

پارچه دورس یک پارچه نرم و لطیف گرم به شمار می آید. الیاف به کار رفته شده در تولید این پارچه در نرمی و لطافت آن تاثیر گذار است. برای نمونه پارچه های دورس که 100 درصد از پنبه تشکیل شده اند دارای لطافت کمتری نسبت به پارچه های دورس با الیاف ویسکوز دارند.    بررسی چروک پذیری

لازم به ذکر است که الیاف به کار رفته شده در پارچه زمستانه دورس، میزان چروکی و شکنندگی آن را مشخص می کنند. پارچه های دورس تشکیل شده از پنبه، خیلی سریع چروک می شوند. پارچه های زمستانه دورس که در تولید آن ها از الیاف ویسکوز و پلی استر به کار رفته شده است، چروک پذیر نمی باشند.

ضخامت

پارچه زمستانه دورس دارای ضخامت بالایی می باشد. اگر بخواهیم به صورت دقیق بیان کنیم باید بگوییم که ضخامت پارچه دورس زیر یک سانتیمتر می باشد.

کاربردهای پارچه زمستانی دورس

پارچه دورس یکی از پارچه های گرم و نرم زمستانه است که برای دوخت لباس های زمستانی متعددی به کار می رود. این پارچه نه تنها برای دوخت لباس های بیرون از منزل مفید است بلکه می توانید با آن لباس های گرم خانگی زمستانه نیز بدوزید. با این پارچه می توانید انواع هودی های زیبای زمستانه، ست گرمکن و شلوار ورزشی، هودی تک، سویشرت و غیره بدوزید.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

روش شست و شو

برای جلوگیری از پرزدهی لباس های دورس، پیشنهاد می کنیم که آن ها را به صورت جدا گانه و به تنهایی بشویید. یکی از مواردی که در هنگام شست و شوی لباس های دورسی که از پنبه تشکیل شده اند، باید در نظر داشته باشید احتمال آبرفت پارچه دورس است.

پیش از شست و شوی لباس دورس آن را پشت و رو کنید و سپس با آب سرد بشویید. روش دستی بهترین روش برای شست و شوی لباس های دورس است. با شست و شوی دستی لباس های زمستانی دورس، طول عمر بیش تری پیدا می کنند.

شیوه اتو کشی

برخی از انواع پارچه زمستانه دورس بسیار چروک پذیر می باشند. برای مثال پارچه دورس تمام پنبه دارای چروک پذیری بالایی می باشد. این نوع پارچه را باید با دمای بالای اتو صاف کنید. برای تاثیر پذیری بهتر می توانید لباس را نمناک کنید و سپس لباس دورس را اتو بکشید. یکی دیگر از ترفندها این است که در هنگام اتو کشی از بخار یا اسپری آب اتو استفاده کنید.

 روش خشک کردن

پارچه زسمتانه دورس دارای قابلیت جذب بالایی می باشد؛ به همین دلیل این پارچه پس از شست و شو بسیار سنگین می شود. در نتیجه برای خشک کردن لباس های دورس به هیچ وجه آن ها را آویزان نکنید. زیرا لباس شما دفرمه شده و کش می آید.

روش خشک کردن اصولی پارچه دورس به این صورت است که آن را روی سطحی صاف قرار دهید و اجازه دهید تا خشک شود.

 نکات مهم در هنگام خرید پارچه دورس

در هنگام خرید پارچه زمستانه دورس باید نکاتی را مدنظر قرار دهید تا خریدی مطلوب داشته باشید. یکی از موارد مهم انتخاب مدل لباس، پیش از خرید پارچه دورس می باشد. در ابتدا مدل مدنظرتان را انتخاب کنید و سپس پارچه دورس مناسب برای دوخت آن لباس را تهیه کنید. نوع پارچه دورس را نیز باید مد نظر قرار دهید. برای مثال پارچه دورس در انواع دورس دو نخ و دورس سه نخ وجود دارد.

 

دورس سه نخ  ضخامت بیش تری نسبت به دورس دو نخ دارد. به همین دلیل دورس سه نخ برای دوخت لباس های گرم تر به کار می رود. به نحوه چروک پذیری پارچه دقت کنید. بر اساس الیافی که درون پارچه دورس به کار رفته شده، این پارچه دارای چروک پذیری متنوعی است. برای چک کردن میزان چروک پذیری پارچه دورس پیش از خرید آن را در دستتان مچاله کرده و بکشید.

در هنگام خرید پارچه دورس این نکته را مدنظر داشته باشید که عرض مناسب برای دورس، 2 متر می باشد. از آنجایی که پارچه دورس برای دوخت لباس های زمستانه به کار می رود، در نتیجه بهتر است که پارچه های دورس با رنگ های زمستانه و جذاب را تهیه کنید. رنگ هایی مانند زغالی، طوسی، خاکستری برای دوخت لباس های زمستانه دورس به کار می روند.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

 پارچه تدی و ویژگی های فوق العاده آن

یکی از با مزه ترین و زیباترین پارچه های زمستانی ترند، پارچه تدی ببعی است. شکل ظاهری این پارچه شبیه به پشم گوسفند می باشد. پرزهای فرفری و مجعد ایجاد شده روی این پارچه آن را زیباتر و خاص تر کرده است. پارچه تدی با ضخامت های گوناگونی تولید شده است. با این پارچه می توانید انواع لباس های راحتی و بیرونی را بدوزید. در ادامه این پارچه زیبا و بامزه زمستانه را معرفی می کنیم.

 معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

الیاف پارچه زمستانی تدی ببعی

پارچه تدی هم مانند پارچه دورس از الیاف گوناگونی تشکیل می شود. الیاف به کار رفته شده در این پارچه عبارتند از الیاف پنبه، پشم، پلی استر، اکریلیک و یا ترکیبی از آن ها. بر اساس الیاف به کار رفته شده در پارچه تدی، این پارچه دارای ویژگی های متنوعی است

. برای نمونه پارچه های تدی که در آن ها الیاف پشمی به کار رفته است، دارای گرمای بیش تری هستند. به همین دلیل این نوع پارچه ها برای دوخت لباس های بسیار گرم زمستانه پیشنهاد می شوند. اما اگر می خواهید یک لباس تدی سبک و راحت داشته باشید از پارچه های تدی استفاده کنید که در آن ها الیاف پنبه به کار رفته شده است.

الیاف پنبه دارای وزن کمتری نسبت به سایر انواع الیاف دارند و به همین دلیل باعث می شوند که لباس دوخته شده با آن ها نیز سبک و راحت باشد. لباس هایی که با الیاف پلی استر تولید می شوند دارای ظاهر نیمه براقی هستند. زیر دست آن ها نیز به صورت لیز و صیقلی می باشد. معمولا برای تولید لباس های کاربردی و زیبای تدی الیاف گوناگون از پارچه تدی با هم ترکیب می شوند و یک پارچه گرم و سبک را تشکیل می دهند.

 نحوه ایستایی پارچه تدی

با اینکه پارچه تدی پارچه ای ضخیم است اما این پارچه ایستایی بسیار محکم و آهار دار ندارد. ایستایی این پارچه کمی آهار دار تا کتی است. به دلیل نوع ایستایی تدی می توانید با این پارچه لباس های ترند اورسایز و راحتی بدوزید. ایستایی تدی بر اساس ضخامت آن تعیین می شود.

به هر میزان که ضخامت و تراکم تدی بیش تر باشد، ایستایی آن نیز محکم تر خواهد بود. پارچه های تدی آهار دار و ضخیم را می توانید در دوخت انواع کت و پالتوهای خوش فرم زمستانه استفاده کنید. همچنین از پارچه های کم تراکم تدی با ایستایی کتی می توانید انواع بلوز و شلوارهای خانگی تدی بدوزید.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023 

لطافت تدی

پارچه تدی پارچه ای گرم و نرم است و زیر دست نرم و لطیفی دارد. یکی از ویژگی های عالی پارچه تدی، ضد حساسیت بودن آن است. این پارچه زمستانه زبر نیست و در تماس با بدن ایجاد حساسیت نمی کند. لطافت بالای پارچه تدی باعث شده که این پارچه در دوخت لباس های بچه گانه نیز کاربرد داشته باشد.

چروکی و شکنندگی

پارچه تدی در سطح خود دارای پرز و پشم است. به همین دلیل این پارچه چروک پذیر نبوده و نیازی هم به اتو کشی ندارد. چین و شکن های ایجاد شده در پارچه تدی هم نرم هستند؛ بنابراین این پارچه برای دوخت انواع لباس های گشاد و اور سایز و همچنین کش دوزی شده به کار می رود.

میزان ضخامت پارچه زمستانی تدی

ضخامت پارچه تدی بر اساس بلندی پرزهای این پارچه و تراکم بافت آن تعیین می شود. جالب است بدانید به هر میزان که پرزهای این پارچه بلندتر باشند، دارای تراکم بافت بیش تری است و همچنین پارچه نیز ضخیم تر خواهد بود. با توجه به نوع ضخامت تدی، می توانید از آن برای دوخت لباس های گوناگون استفاده کنید.

در حالت کلی باید بگوییم که ضخامت پارچه تدی بین 1/50 تا 3 میلی متر می باشد. پارچه های تدی که دارای ضخامت کم تری هستند را می توانید برای دوخت لباس های راحت و خانگی استفاده کنید. از پارچه تدی با ضخامت بیش تر نیز می توانید برای دوخت انواع پالتو و لباس های بیرونی آهار دار استفاده کنید.

 کاربردهای پارچه زمستانی تدی

ویژگی های عالی تدی مانند نوع ایستایی آن و خاصیت تنفس پذیری که دارد، موجب شده که این پارچه کاربرهای متنوعی داشته باشد. با این پارچه به راحتی می توانید انواع هودی، سویشرت، شلوارهای جاگر، لباس های خانگی و غیره را بدوزید.

همچنین با این پارچه می توان انواع پالتو کوتاه، پالتو بلند، کت، شلوارهای زمستانی، کلاه، دستکش و غیره دوخت. اگر می خواهید یک هودی جذاب و با مزه زمستانی بدوزید، پارچه تدی انتخاب خوبی است. به خصوص برای کودکان می توانید با پارچه تدی، انواع هودی های فانتزی و جذاب کودکانه بدوزید.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

نحوه نگهداری و شست و شوی تدی

نگهداری از پارچه تدی سخت نیست. پارچه تدی در هنگام شست و شو آب زیادی را به خود جذب می کند. به همین دلیل این پارچه سنگین می شود. بهترین روش شست و شوی تدی، سپردن آن به خشکشویی است. البته این پارچه را در ماشین لباس شویی نیز می توانید گذارید؛ اما دقت کنید که لباس های تدی به سایر لباس ها پرز می دهند و بهتر است که آن ها را به تنهایی در ماشین لباس شویی قرار دهید.

یکی دیگر از موارد مهم در هنگام شست و شوی تدی این است که ا ز شوینده های حاوی سفید کننده استفاده نکنید. چرا که این شوینده ها باعث بور شدن لباس شما شده و طول عمر پارچه نیز کاهش می یابد.

نحوه خشک کردن و اتو کشی تدی

از آنجایی که پارچه تدی پس از شست و شو، سنگین می شود و آب را به خود جذب می کند، به همین دلیل اصلا نباید آن را آویزان کنید. آویزان کردن تدی پس از شست و شو باعث اعوجاج و دفرمه شدن پارچه می شود.

برای خشک کردن این پارچه، آن را روی سطحی صاف قرار دهید و صبر کنید تا به آرامی خشک شود. ممکن است پس از شست و شوی تدی، ببینید که پرزهای این پارچه فشرده شده اند. برای حل این مشکل می توانید از شانه مو استفاده کنید و پرزها را مانند شکل اولیه درآورید.

 نکات مهم در هنگام خرید پارچه زمستانی تدی

یکی از موارد مهمی که نشان دهنده دوام و کیفیت پارچه تدی می باشد، تراکم پرزهای سطح پارچه است. به هر اندازه که میزان پرزهای تدی بیش تر باشد، تراکم و کیفیت پارچه بیش تر خواهد بود. برای محاسبه متراژ مورد نظر تدی باید عرض آن را در نظر بگیرید. عرض این پارچه بین 140 تا 180 سانتیمتر می باشد.

 نکات اساسی در هنگام دوخت تدی

پارچه تدی یک پارچه خوش دوخت و راحت به شمار می آید. حتی اگر خیاط مبتدی باشید هم می توانید به راحتی این پارچه را بدوزید. یکی از نکات مهمی که در هنگام دوخت باید به آن دقت کنید، استفاده از کاتر به جای قیچی است. اگر پارچه را با قیچی برش بزنید، پرزهای تدی در آمده و پراکنده خواهند شد. پس از برش زدن تدی با کاتر با یک دستمال نم دار می توانید پرزها را جمع کنید. سوزن مناسب برای دوخت پارچه تدی، سوزن های شماره 14 و 16 هستند. در دوخت تدی پیشنهاد می کنیم که تمامی درزها را سردوز بزنید. پارچه تدی را می توانید به راحتی با چرخ خیاطی خانگی تان بدوزید. اما اگر مشکلی در دوخت آن داشتید بهتر است که از پایه ضخیم دوزی استفاده کنید. اگر قصد آستری زدن به پارچه تدی را داشتید، به این نکته توجه کنید که پارچه آستری در قسمت زیر و تدی در قسمت بالای آن قرار بگیرد.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

پارچه زمستانی توییت کشیمر؛ انتخاب خاص زمستانه

پارچه توییت نوعی پارچه ضخیم زمستانه است که دارای الیاف با رنگ های مختلف می باشد. پارچه توییت از پشم یا کشمیر تولید شده است. پارچه های توییت با طرح های چهارخونه از پرطرفدارترین پارچه های زمستانه هستند. با این پارچه می توانید انواع لباس های کلاسیک خاص زمستانه بدوزید. پارچه های ضخیم با بافت های ساده، کجراه و جناغی با رنگ های متنوع از پارچه های کشمیر می باشند.

 معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

الیاف به کار رفته شده در تولید پارچه توییت

پارچه توییت یا کشمیر از الیافی نظیر پنبه، اکریلیک، پشم، ویسکوز، نایلوان، ریون و پشم تهیه می شود. در بافت این پارچه زمستانه، انواع الیاف و نخ های چند رنگ و تک رنگ به کار می روند. یکی از شاخصه های پارچه کشمیر توییت، طرح چهارخونه است. پارچه توییت داری حالتی پشمی می باشد. به همین دلیل این پارچه برای دوخت لباس های زمستانه کاربرد ویژه ای دارد.

بررسی چروک پذیری توییت

چروک پذیری پارچه کشمیر پالتویی بر اساس الیافی که در تولید آن به کار رفته متفاوت می باشد. پارچه های کشمیر که در تولید آن ها پشم به کار رفته، دارای چروک پذیری کمی هستند. این پارچه ها را می توانید با یک اتو کشی با دمای پایین صاف کنید.

چین و شکن های ایجاد شده در پارچه کشمیر زمخت و درشت می باشد. در نتیجه از این پارچه برای دوخت لباس های چین دار نباید استفاده کرد. این پارچه اتو خور خوبی دارد، به همین دلیل دوخت پیلی روی لباس بسیار عالی می شود. پارچه کشمیر تولید شده از الیاف مصنوعی، دارای چروک پذیری بیش تری هستند؛ البته این پارچه ها نیز اتو خور خوبی دارند.

 بررسی ضخامت پارچه زمستانی کشمیر

ضخامت پارچه کشمیر بر اساس الیاف و تراکم بافت به کار رفته شده در آن ها تعیین می شود. پارچه کشمیر یک پارچه زمستانه ظریف و منعطف بوده و دارای ضخامت متوسطی نیز می باشد. الیاف پشمی به کار رفته شده در این پارچه موجب شده اند که خالق لباس های گرم باشند.

 کاربردهای پارچه زمستانی کشمیر توییت

جالب است بدانید در زمان های گذشته اولین کاربرد پارچه توییت در دوخت لباس های غیر رسمی برای شکار، ماهیگیری، تیراندازی و غیره بوده است. سپس کت های توییت برای دوچرخه سواران طراحی شدند. کاربردهای امروزی پارچه کشمیر عبارتند از انواع کت های زمستانی، جلیقه، پالتو، کت و شلوار، پالتو، دامن، کت های بلند و کوتاه، سارافون و غیره.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

ترفندهای نگهداری پارچه کشمیر

یکی از نکات مهم در نگهداری از پارچه کشمیر این است که آن ها را از رخت آویز، آویران نکنید. زیرا آویزان کردن لباس های توییت باعث کش آمدن آن ها شده و در نتیجه لباس شما ظاهری افتاده پیدا خواهد کرد. بهترین روش نگهداری از لباس های توییت و کشمیر تا کردن آن ها و سپس قرار دادن آن ها درون کاور می باشد.

روش شست و شوی پارچه زمستانی کشمیر

در شست و شوی پارچه کشمیر دقت کنید که این پارچه را با آب گرم نشویید. حرارت بالا باعث شل شدن و چروک شدن پارچه کشمیر می شود. دمای مناسب برای شست و شوی لباس های کشمیر 25 تا 40 درجه سانتیگراد می باشد. استفاده از ماشین لباس شویی و خشک کن های چرخشی برای پارچه کشمیر منعی ندارد؛ البته باید درجه ماشین لباس شویی را در حالت شست و شوی لباس های پشمی تنظیم کنید.

 روش های خشک کردن

برای خشک کردن لباس های توییت، باید آن ها را از روی سطحی نرم و صاف آویزان کنید و صبر کنید تا خشک شود. یکی از نکات مهم این است که پارچه را برای خشک کردن نباید در معرض نور مستقیم خورشید قرار دهید. خشک کن های چرخشی را هم می توانید برای خشک کردن پارچه توییت استفاده کنید. اما باید بدانید که لباس شما در این خشک کن ها بسیار چروک می شود.

روش اتو کشی پارچه زمستانی توییت

برای اتو کشی پارچه توییت باید دمای اتو را در درجه پایین اتو بین 1 و 2 تنظیم نمایید. برای اتو کشی بهتر است از یک پارچه محافظ پنبه ای استفاده کنید. اتو را نباید روی پارچه بکشید، بلکه باید آن را بردارید و روی قسمت های مختلف بگذارید. اتو بخار را برای فرایند اتوکشی پارچه توییت پیشنهاد می کنیم.

نکات مهم در هنگام خرید

برای تست کیفیت پارچه توییت می توانید الیاف کنار پارچه را محکم بکشید. در صورتی که با کشیدن شما، الیاف پاره شوند، پارچه شما نامرغوب است. چنانچه نخ را محکم کشیدید و نخ دیر پاره شد، یعنی پارچه با کیفیت است و دوام و ماندگاری بالایی دارد. پارچه های کشمیر با تراکم بالا دارای کیفیت و ماندگاری بالاتری هستند.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

راز و رمز دوخت پارچه زمستانی توییت

سوزن مناسب برای دوخت انواع پارچه توییت و شکیمر، سوزن های شماره 16 و 18 می باشند. برای پارچه های کشمیر و توییت با ایستایی متوسط پیشنهاد می کنیم که از لایه آستری استفاده کنید. در هنگام لایی کشی توییت نیز اتو را روی پارچه نکشید. اگر لباس های کشمیر را با چرخ خیاطی صنعتی بدوزید، یک لباس خوش فرم و زیبا خواهید داشت. پارچه کشمیر دارای الیاف ضخیم و درشت است. به همین دلیل پس از برش ممکن است ریش ریش شوند. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم که تکه های پارچه را پس از برش سر دوز کنید. لازم به ذکر است که پارچه کشمیر دارای آبرفت و اتو رفت نیست. یکی دیگر از ویژگی های عالی این پارچه ثبات رنگ بالای آن است.

معرفی خاص ترین های پارچه زمستانی 2023

سخن آخر

پارچه زمستانه دورس، پارچه تدی ببعی و کشمیر از پر طرفدارترین پارچه های زمستانه هستند. با این پارچه ها می توانید ترندی ترین لباس های زمستانی را بدوزید. پارچه کشمیر یکی از پارچه های گرم زمستانه است که الیاف پشمی در تولید آن به کار رفته شده اند. دوخت کت های چهارخونه پاییزه و دامن های چهارخونه با این پارچه فوق العاده می شود.

اگر قصد دوخت یک هودی گرم و نرم را دارید، پارچه دورس را به شما پیشنهاد می کنیم. این پارچه با گرمای بالایی که دارد برای دوخت گرمکن شلوارهای زمستانه نیز به کار می رود. پارچه تدی ببعی که ظاهری چشم نواز و با مزه دارد هم برای دوخت هودی بسیار عالی می شود. حتی با این پارچه می توانید انواع هودی های فانتزی بچه گانه هم بدوزید.

در خرید پارچه کشمیر دقت داشته باشید که به هر میزان که تراکم این پارچه بیش تر باشد، مرغوب تر است. برای خشک کردن لباس های زمستانه دورس، کشمیر و تدی آن ها را آویزان نکنید. آویزان کردن این لباس ها باعث اعوجاج و دفرمه شدن آن ها می شود.

در عوض می توانید این لباس ها را روی یک سطح صاف قرار دهید و صبر کنید تا خشک شود. در هنگام خرید پارچه زمستانه مورد نظرتان در ابتدا لباسی که می خواهید بدوزید را در نظر بگیرید. سپس پارچه زمستانه با ضخامت مناسب را انتخاب کنید.

پارچه زمستانه تدی به اتو کشی احتیاج ندارد. برای اتو کشی پارچه کشمیر اتو را روی سطح آن نکشید. بهتر است اتو را روی سطح آن گذاشته و بردارید. در این مطلب سایر ویژگی های پارچه دورس، تدی و کشمیر را بیان کردیم.

..
بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد